Kontakt

Witam w świecie przenikliwego chłodu stali i betonu.

Franz Aufmann serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych fortyfikacją na stronkę zatytułowaną „Hauba – Świat przenikliwego chłodu stali i betonu”.  Prezentuję na niej znane mi rozwiązania konstrukcyjne obiektów fortecznych z okresu międzywojennego i ich pancerzy.  Staram się dużo uwagi poświęcać wyposażeniu schronów bojowych.

Na stronie hauba.pl umieszczam „wpisy”, czyli bardzo krótkie informacje. Dotyczą one zazwyczaj jednego tematu. Ich wykaz, zatytułowany „SPOSTRZEŻENIA I WPISY”, znajduje się wyłącznie po prawej stronie w menu bocznym. Opracowania, których częścią mogą być wcześniej opublikowane „Wpisy”, znajdują się pod zakładkami w menu głównym w górnej części strony.b

Zwiastuny wpisów i opracowań zostały przesunięte do zakładki „Aktualności„. Zwiastuny artykułów z poprzednich lat znajdują się pod zakładkami „Archiwum”.

Wszelkie uwagi do zaprezentowanych opracowań lub wpisów proszę kierować do autora strony przy pomocy zakładki „Kontakt”. Tu też można przesłać informację o ewentualnej współpracy w ramach nowych opracowań.

Zdjęcie tytułowe prezentuje jeden z bloków bojowych grupy warownej Schoenenbourg (fr. Ouvrage de Schoenenbourg) Linii Maginot. Po lewej stronie widoczna jest kopuła obserwacyjno-bojowa GFM model 1929 typ A.