Info

Witam w świecie przenikliwego chłodu stali i betonu.

Franz Aufmann  serdecznie zaprasza na stronkę zatytułowaną „Świat przenikliwego chłodu stali i betonu”.  Zaprezentuję rozwiązania konstrukcyjne schronów i pancerzy stosowane w różnych krajach do lat czterdziestych XX wieku. Zaprezentowane artykuły pozwolą czytelnikom zapoznać się unikalnymi rozwiązaniami stosowanymi w fortyfikacji.  Dużo uwagi poświęcę wyposażeniu schronów bojowych. Zwiastuny opracowań i wpisów z 2016 roku zostały przesunięte do zakładki „Aktualności – archiwum„. W bieżącej zakładce „Aktualności” pojawią się zwiastuny opracowań z 2017 roku.

Krótkie opracowania pojawiają się na stronce hauba.pl jako „spostrzeżenia” lub „wpisy”.  Artykuły, których częścią mogą być wcześniej opublikowane „spostrzeżenia”, znajdują się pod zakładkami w menu głównym w górnej części strony. Wszelkie uwagi lub propozycje współpracy proszę kierować do autora strony przy pomocy zakładki „Kontakt„.

Zdjęcie tytułowe prezentuje jeden z bloków bojowych grupy warownej Schoenenbourg (fr. Ouvrage de Schoenenbourg) Linii Maginot. Po lewej stronie widoczna jest kopuła obserwacyjno-bojowa GFM model 1929 typ A.

Zapraszam

Warszawa, 01.01.2017 r.